Firma

Czym się kierować w wyborze przedszkola?

Dziecko to największy skarb w życiu rodziców i dlatego najbliższe mu osoby od momentu urodzenia otaczają go wyjątkowo troskliwą opieką. Maluch do 3 roku życia rozwija się bardzo dynamicznie i z kruchego delikatnego bobasa staje się ciekawym i żadnym świata kilkulatkiem. Wtedy w jego rodzicach dojrzewa myśl o posłaniu swojej pociechy do przedszkola.

Wychowanie przedszkolne kluczem do prawidłowego rozwoju dzieci

Większość rodziców obawia się momentu pójścia ich pociech do placówek przedszkolnych. Nadmierna troska o maluchy i naturalna chęć ich ochrony przed całym światem budzi w rodzicach niepokój o losy małego człowieka. Przedszkole dla wielu dorosłych oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu każdego 3 latka. To niezwykle ważny etap, bo dziecko wchodzi w nowa społeczność przedszkolną, uczy się respektowania panujących tam zasad i norm, które nie zawsze będą dla niego miłe i przyjemne. Nadopiekuńcze mamy przeraża myśl, że ich mały synek czy córeczka będą narażeni na wiele przykrych i niepożądanych sytuacji, z którymi mogą sobie nie poradzić.

Tymczasem, przedszkole to bardzo potrzebna instytucja dla każdego małego człowieka. To tutaj dziecko nabywa wiele cennych umiejętności i doświadczeń. Poprzez codzienny kontakt z rówieśnikami w przedszkolu, maluch uczy się socjalizacji w grupie i rozwiązywania wszelkiego rodzaju konfliktów, oczywiście tych na poziomie dziecka 3 letniego. Grupa rówieśnicza stwarza możliwość nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi, co jest szczególne ważne u dzieci nadmiernie nieśmiałych i wycofanych. Zasady panujące w przedszkolu pozwalają małemu człowiekowi właściwie funkcjonować i odróżniać dobro od zła, zachowanie pożądane społecznie i to zupełnie nieakceptowane.

W początkowych etapach pobyty w przedszkolu, u dzieci wycofanych i lękliwych, może pojawić się naturalny lęk, płacz i tęsknota za rodzicami. To zupełnie naturalny proces i ważne, aby rodzic nie ustępował wtedy dziecku i pozwolił mu na dalsze uczęszczanie do przedszkola. Bardzo często się zdarza, że zapłakany 3 latek wymusza na zaniepokojonej zachowaniem dziecka mamie powrót do domu i wypisanie z grupy przedszkolnej. Ten etap minie, choć dla wielu rodziców, a zwłaszcza mam jest niezwykle trudny i bolesny.

Bo w przedszkolu fajnie jest

Dzieci systematycznie uczęszczające do przedszkola są śmielsze, pewniejsze siebie i bardziej otwarte na innych ludzi. Grupa przedszkolna umożliwia im nawiązywanie różnorodnych interakcji, które nie zawsze są źródłem pozytywnych bodźców dla dziecka, jednak zawsze stają się cenną lekcją nauki dla małego człowieka.

Program wychowania przedszkolnego dostosowany jest do potrzeb i rozwoju każdego dziecka, dlatego maluchy które nie radzą sobie z opanowaniem pewnych umiejętności, pracują indywidualnie z nauczycielem. Zajęcia przedszkolne są bardzo atrakcyjne dla dzieci. 3-letnie maluszki zazwyczaj dużo śpiewają i bawią się we wszelkiego zabawy ruchowe, które oprócz wspaniałej rozrywki uczą dzieci przestrzegania norm i zasad obowiązujących w grupie, domu i otoczeniu. Zajęcia muzyczne i plastyczne oraz nauka języka obcego, dają dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju już od najmłodszych lat.

Więcej informacji

Sprawdź ofertę edukacyjną na stronie npjs.warszawa.pl – Niepubliczne przedszkole Warszawa – dowiedz się więcej