Uncategorized

Rozmowa to podstawa każdej relacji

Relacje damsko-męskie bywają problematyczne. Każda z płci jest inna. Mamy inaczej skonstruowane mózgi, na inne rzeczy zwracamy uwagę i odmienne kwestie nas absorbują. Niejednokrotnie staje się to przyczyną piętrzących się konfliktów.

Nie rozumiemy zachowania naszego partnera i wydaje się nam, że pewnych rzeczy nie robi lub nie mówi z czystej złośliwości. A gdyby tak przestać doszukiwać się niepotrzebnych zachowań i spróbować uzbroić się w cierpliwość? Pomoże ona w znalezieniu kompromisów i wzajemnym zrozumieniu swoich zachowań i potrzeb.

Rozmowa to podstawa każdej relacji

Gdy pojawia się pierwsza fascynacja nowo poznanym człowiekiem, najchętniej spędzalibyśmy z nim jak najwięcej czasu. Pragniemy wychodzić do kina, jeździć na wycieczki, do restauracji, kochać się i rozmawiać całymi nocami. To taki okres w naszym życiu, kiedy nie dostrzegamy lub nie chcemy dostrzec wad naszego partnera. Staramy się nie zwracać uwagi na irytujące nawyki, spóźnienia, lenistwo i tajemnicze znajomości. Jednak z biegiem miesięcy, kiedy w związku nastaje stabilizacja, mogą się pojawić pierwsze problemy. Jesteśmy już przyzwyczajeni do swojej obecności. Wydaje się nam, że doskonale znamy swoją drugą połówkę i nie musimy się już o niej nic dowiadywać. Dlatego też wolimy w spokoju spędzić wieczór, poczytać książkę i nie zadawać sobie zbędnych pytań. Jest to niestety błędne myślenie, które prowadzi do oddalenia się od siebie i przykrej rutyny. Jeżeli przestaje nas interesować, jak minął dzień naszemu ukochanemu, okazujemy mu obojętność. Przestajemy wiedzieć, gdzie jada obiady, z kim spędza przerwy i na jaką siłownię jeździ. A później podczas kłótni wykrzykujemy sobie wszystkim znane Bo ty nic o mnie nie wiesz!

Uszanujcie wzajemne odmienności

Jeżeli zależy Wam na jak najlepszych relacjach, musicie uszanować własne poglądy i odmienności. I choć czasami dotyczy to detali, to długotrwałe sprzeczanie się o nie może prowadzić do narastającej frustracji, próby unikania tematu i zamykania się na siebie. Dlatego też musicie zaakceptować fakt, że Wasz partner nie musi podzielać Waszych zainteresowań i poglądów. Jest to bardzo ważne, jeżeli pragniecie zgody i unikacie niepotrzebnych sprzeczek. Każdy z nas chce być w pełni kochany, bez względu na ułomności, wady i przykre incydenty. Dlatego też nie wypominajcie sobie błędów i nie rozpamiętujcie minionych wydarzeń. Przeszłości i tak już nie zmienicie, więc szkoda by było, by miała ona wpływ na Waszą teraźniejszość i przyszłość. Jeśli mimo popełnionych błędów decydujecie się na wspólne życie, musicie się nauczyć wybaczać i korzystać z kompromisów.

Nikt nie chce być ciągle oskarżany o dawne pomyłki. Nawet najwytrwalsi w końcu zrezygnują i postanowią odejść. Weźcie to pod uwagę podczas Waszych kolejnych dyskusji. Nauczcie się słuchać, bez oskarżeń i ciągłych pretensji. Szukajcie rozwiązań, które Wam obu przyniosą satysfakcję. I nade wszystko szanujcie swoje poglądy, potrzeby i odmienności. Twórzcie silny związek oparty na rozmowie, a nie krzyku.

Więcej informacji

Sprawdź ciekawostki o relacjach damsko-męskich i nie tylko. Wejdź na stronę https://www.uwodzenie.org/ i dowiedz się więcej